Project manager & data specialist
Lucas van Eck
Binnen Praeter werkt Lucas aan energieoplossingen voor bedrijventerreinen en individuele bedrijven die door netcongestie worden beperkt in hun plannen. Hij analyseert energie- en verbruiksprofielen en onderzoekt hoe de beschikbare netcapaciteit slim kan worden benut, bijvoorbeeld door energie op te wekken, op te slaan of onderling te verdelen.
Wat ik mooi vind aan mijn werk is een vastgelopen ontwikkeling weer perspectief geven.
Daarbij kijkt Lucas verder dan alleen de technische mogelijkheden. Vanuit zijn achtergrond in ondernemerschap en sustainable business houdt hij zich ook bezig met de commerciële en organisatorische kant van energieprojecten. Hij werkt aan businesscases en samenwerkingsmodellen die ervoor zorgen dat oplossingen niet alleen technisch mogelijk, maar ook financieel haalbaar en uitvoerbaar zijn.
Wat Lucas aanspreekt in zijn werk is de uitdaging om ontwikkelingen die door netcongestie vastlopen weer perspectief te geven. Daarnaast onderzoekt hij hoe energieoplossingen slimmer en vaker toepasbaar kunnen worden gemaakt. Door kennis en oplossingen waar mogelijk te standaardiseren, hoeft niet ieder project opnieuw vanaf nul te beginnen.
Buiten Praeter is Lucas graag sportief bezig met fitness en kickboksen. Daarnaast staat hij graag in de keuken en heeft hij een passie voor koken en wijn.